Všechno je v hlavě

Nedávno mi poslal můj vnuk fotku, jak se koupe v potoce. Ponořený skoro po krk. Usmívá se u toho. Na tom by nebylo nic divného. Jenže byl únor a byl to horský potok. Ano, mnozí už možná tušíte, že byl účastníkem kurzu, bourání hranic lidských možností podle Wima.

Ten kurz se takhle nejmenuje. Nazvala jsem si ho tak já. Protože právě tomu nás Wim učí. Učí nás posouvat hranice toho, co je a není možné. Ptala jsem se vnuka jaké to bylo. „Všechno je v hlavě babi.“ Zněla stručná odpověď.

Tak jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem běhala horské orienťáky. Byla to pro mne velká výzva a škola. Možnost poznat nádherná místa, do nichž bych se jinak nedostala. Nejen proto, že by mi přišla nedostupná, ale i pro to, že by mne vlastně nenapadlo tam jít. Výzva vyzkoušet, co všechno zvládnu a vydržím.

Pak přišla možnost zúčastnit se závodu, kde se nejen běželo, ale také lezlo po skalách, plavalo v jezeře, lezlo do jeskyně. A to všechno na trati dlouhé padesát kilometrů vzdušnou čarou. A druhý den ještě jednou.

Výzvu jsem přijala a přemýšlela nad tím, jak tohle dám. Je pravdou, že mne ani nenapadlo, že to nedám. Jedinou starostí bylo jak na to, aby to bylo co nejvíc v pohodě.

Ráno před závodem jsem si řekla. Tak jo. Dneska celý den poběžím. Nebylo tam žádné „Ach jo, dnes celý den poběžím.“ Prostě jsem přijala, že dnes celý den poběžím. Vím to. Je to tak. Neskutečně jsem si ten den užila.

Dodnes vzpomínám na vůni lesních jahod nacházejících se na obrovském prostoru všude kolem. Na spoustu bílých hradních zřícenin, které jsme cestou potkali. Na chladivou vodu říčky, již jsme brodili několik kilometrů. Na trošku adrenalinu, když mi instruktor na vysoké skále přikázal skoč. Držel mne na laně, ale stejně.

A najednou byl večer. Odpočinek ve stanu. Před námi ještě jedna etapa. Ale já už vím jak na to. Prostě zítra zase celý den poběžím. Žádné jak to bude dlouhé a jestli to vydržím a různé jiné pochybnosti. Všechno je v hlavě. Jak si to tam nastavíte, tak budete žít.

Jak pracovat s nastavováním myšlenek si můžete přečíst v eBooku zdarma.

Nebo také zde.

 

 

Mou vášní je učit lidi vidět svět jinýma očima. Vidět jej skrze uzdravenou duši, zdravé tělo, jasně a radostně. Můj příběh si přečtěte zde>> Jsem autorkou eBooku "Jak vystoupit z bludného kruhu>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.